  • VO3150A-X007T
VO3150A-X007T
advertisement
Manufacturer No:
VO3150A-X007T
HK JDW NO:
879-VO3150A-X007T
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
VO3150A-X007T
Description:
OPTOISO 5.3KV 1CH GATE DRVR 8SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VO3150A-X007T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, Gull Wing
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1995
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    295mW
  • Technology
    Optical Coupling
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Approval Agency
    cUR, UR
  • Voltage - Isolation
    5300Vrms
  • Output Voltage
    200mV
  • Max Output Current
    500mA
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    32V
  • Number of Channels
    1
  • Output Current
    500mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    1.3V
  • Propagation Delay
    400 ns
  • Turn On Delay Time
    400 ns
  • Forward Current
    25mA
  • Max Output Voltage
    500mV
  • Direction
    Unidirectional
  • Current - Output High, Low
    500mA 500mA
  • Rise Time
    100ns
  • Fall Time (Typ)
    100 ns
  • Rise / Fall Time (Typ)
    100ns 100ns
  • Interface IC Type
    BUFFER OR INVERTER BASED IGBT/MOSFET DRIVER
  • Turn On Time
    0.4 μs
  • Input Current
    16mA
  • Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)
    400ns, 400ns
  • Common Mode Transient Immunity (Min)
    25kV/μs
  • Output Peak Current Limit-Nom
    0.5A
  • High Side Driver
    NO
  • Turn Off Time
    0.4 μs
  • Reverse Voltage (DC)
    5V
  • Pulse Width Distortion (PWD)
    200 ns
  • Voltage - Output Supply
    15V~32V
  • Height Seated (Max)
    4.6mm
  • Length
    9.77mm