  • VP4032K122R175
VP4032K122R175
advertisement
Manufacturer No:
VP4032K122R175
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-VP4032K122R175
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
VP4032K122R175
Description:
VARISTOR 270V 1.2KA 2SMD JLEAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VP4032K122R175
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q200, VP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Circuits
    1
  • Varistor Voltage (Max)
    297V
  • Energy
    21J
  • Varistor Voltage (Min)
    243V
  • Varistor Voltage (Typ)
    270V
  • Maximum AC Volts
    175V
  • Maximum DC Volts
    225V