  • VP4032K122R275
VP4032K122R275
advertisement
Manufacturer No:
VP4032K122R275
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-VP4032K122R275
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
VP4032K122R275
Description:
Quantity:
In Stock : 7414
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VP4032K122R275
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q200, VP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    160pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    473V
  • Energy
    29J
  • Varistor Voltage (Min)
    387V
  • Varistor Voltage (Typ)
    430V
  • Maximum DC Volts
    350V