  • VPM240-10400
VPM240-10400
advertisement
Manufacturer No:
VPM240-10400
HK JDW NO:
814-VPM240-10400
Package:
Datasheet:
VPM240-10400
Description:
XFRMR 2500VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM240-10400
  • Weight
    47lbs 21.3kg
  • Size / Dimension
    215.00mm Dia
  • Power Rating
    2.5kW
  • Max Power Dissipation
    2.5kW
  • Max Output Current
    10.4A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 21.8A Series 10.4A
  • Power - Max
    2500VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 120V Series 240V
  • Secondary Current
    21.8A
  • Height Seated (Max)
    120.00mm