  • VPS230-190-B
VPS230-190-B
advertisement
Manufacturer No:
VPS230-190-B
HK JDW NO:
814-VPS230-190-B
Package:
Datasheet:
VPS230-190-B
Description:
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPS230-190-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    1.6lbs 725.7g
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    58.67mm Lx50.80mm W
  • Max Power Dissipation
    43W
  • Max Output Current
    190mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 380mA Series 190mA
  • Power - Max
    43VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 115V Series 230V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height Seated (Max)
    68.33mm
  • Length
    58.67mm
  • Width
    50.8mm