  • VS-10WT10FNTR
VS-10WT10FNTR
advertisement
Manufacturer No:
VS-10WT10FNTR
HK JDW NO:
884-VS-10WT10FNTR
Datasheet:
VS-10WT10FNTR
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 810mV @ 10A -40°C~150°C 50μA @ 100V Tape & Reel (TR) TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
VS-10WT10FNTR
    3
  • Supplier Device Package
    D-PAK (TO-252AA)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage
    100V
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current
    10A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    810mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Forward Voltage
    890mV
  • Max Reverse Voltage (DC)
    100V
  • Average Rectified Current
    10A
  • Capacitance @ Vr, F
    400pF @ 5V 1MHz
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    610A