  • VS-110MT120KPBF
VS-110MT120KPBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-110MT120KPBF
HK JDW NO:
884-VS-110MT120KPBF
Package:
MT-K Module
Datasheet:
VS-110MT120KPBF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-110MT120KPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Position
    UPPER
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Elements
    6
  • Element Configuration
    Single
  • Diode Type
    Three Phase
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Forward Current
    110A
  • Max Reverse Leakage Current
    10mA
  • Max Surge Current
    1kA
  • Number of Phases
    3
  • Peak Reverse Current
    10mA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    1.2kV
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    1200V
  • Max Forward Surge Current (Ifsm)
    1kA
  • Height
    30mm
  • Length
    94mm
  • Width
    35mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    MT-K Module
  • Number of Pins
    6
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ