  • VS-111CNQ045ASMPBF
VS-111CNQ045ASMPBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-111CNQ045ASMPBF
HK JDW NO:
884-VS-111CNQ045ASMPBF
Package:
D-61-8-SM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-111CNQ045ASMPBF
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    D-61-8-SM
  • Supplier Device Package
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Element Configuration
    Common Cathode
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1.5mA @ 45V
  • Forward Current
    110A
  • Operating Temperature - Junction
    175°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    110A
  • Max Reverse Voltage (DC)
    45V
  • Average Rectified Current
    110A
  • Peak Reverse Current
    1.5mA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    45V