  • VS-12CTQ045-M3
VS-12CTQ045-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-12CTQ045-M3
HK JDW NO:
884-VS-12CTQ045-M3
Package:
TO-220-3
Datasheet:
VS-12CTQ045-M3
Description:
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -55°C~175°C TO-220-3 Through Hole
Quantity:
In Stock : 5581
Step5Bar-code shipping tag
VS-12CTQ045-M3
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
    TO-220AB
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    800μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    730mV @ 12A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    6A