  • VS-12CWQ06FNTRLHM3
VS-12CWQ06FNTRLHM3
advertisement
Manufacturer No:
VS-12CWQ06FNTRLHM3
HK JDW NO:
884-VS-12CWQ06FNTRLHM3
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Step5Bar-code shipping tag
VS-12CWQ06FNTRLHM3
  • Package / Case
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    FREE WHEELING DIODE
  • HTS Code
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3mA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    790mV @ 12A
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Output Current-Max
    6A
  • Max Reverse Voltage (DC)
    60V
  • Average Rectified Current
    6A