  • VS-12STCU-E
VS-12STCU-E
advertisement
Manufacturer No:
VS-12STCU-E
Manufacturer:
Fujitsu
HK JDW NO:
293-VS-12STCU-E
Package:
Datasheet:
VS-12STCU-E
Description:
Electromechanical Relay SPDT 14A 12VDC 270Ohm Through Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-12STCU-E
    Select All
  • Contact Material
    Silver
  • Number of Pins
    5
  • Termination
    PC Pin
  • Resistance
    270 Ω
  • Max Operating Temperature
    75 °C
  • Min Operating Temperature
    -40 °C
  • Depth
    12.9 mm
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Contact Current Rating
    14 A
  • Coil Resistance
    270 Ω
  • Operate Time
    15 ms
  • Coil Current
    44.4 mA
  • Power Consumption
    530 mW
  • Coil Voltage (DC)
    12 V
  • Coil Voltage (AC)
    12 V
  • Length
    29.2 mm