  • VS-12TTS08HM3
VS-12TTS08HM3
advertisement
Manufacturer No:
VS-12TTS08HM3
HK JDW NO:
884-VS-12TTS08HM3
Package:
TO-220-3
Datasheet:
VS-12TTS08HM3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-12TTS08HM3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
    TO-220AB
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Off State
    800V
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    1V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    110A @ 50Hz
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    15mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    30mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    12.5A
  • Current - On State (It (AV)) (Max)
    8A
  • SCR Type
    Standard Recovery
  • Voltage - On State (Vtm) (Max)
    1.2V