  • VS-20CTQ045HN3
VS-20CTQ045HN3
advertisement
Manufacturer No:
VS-20CTQ045HN3
HK JDW NO:
884-VS-20CTQ045HN3
Package:
TO-220-3
Datasheet:
VS-20CTQ045HN3
Step5Bar-code shipping tag
VS-20CTQ045HN3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2mA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    640mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Max Reverse Voltage (DC)
    45V
  • Average Rectified Current
    10A
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    45V