  • VS-20ETF12SLHM3
VS-20ETF12SLHM3
advertisement
Manufacturer No:
VS-20ETF12SLHM3
HK JDW NO:
884-VS-20ETF12SLHM3
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
VS-20ETF12SLHM3
Description:
Standard Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 1.31V @ 20A -40°C~150°C 100μA @ 1200V Tape & Reel (TR) TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
VS-20ETF12SLHM3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-263 (D2Pak)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.31V @ 20A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    1200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    20A