  • VS-20L15T-M3
VS-20L15T-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-20L15T-M3
HK JDW NO:
884-VS-20L15T-M3
Package:
TO-220-2
Datasheet:
VS-20L15T-M3
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 520mV @ 40A -55°C~125°C 10mA @ 15V TO-220-2 Through Hole
Quantity:
In Stock : 17293
Step5Bar-code shipping tag
VS-20L15T-M3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-2
  • Supplier Device Package
    TO-220AC
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10mA @ 15V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    520mV @ 40A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~125°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    15V
  • Current - Average Rectified (Io)
    20A
  • Capacitance @ Vr, F
    2000pF @ 5V 1MHz