  • VS-20TQ035STRRHM3
VS-20TQ035STRRHM3
advertisement
Manufacturer No:
VS-20TQ035STRRHM3
HK JDW NO:
884-VS-20TQ035STRRHM3
Datasheet:
VS-20TQ035STRRHM3
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 570mV @ 20A -55°C~150°C 2.7mA @ 35V Tape & Reel (TR) TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
VS-20TQ035STRRHM3
  • Supplier Device Package
    TO-263AB (D2PAK)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2.7mA @ 35V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    570mV @ 20A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    35V
  • Current - Average Rectified (Io)
    20A
  • Capacitance @ Vr, F
    1400pF @ 5V 1MHz