  • VS-300MT180C
VS-300MT180C
advertisement
Manufacturer No:
VS-300MT180C
HK JDW NO:
884-VS-300MT180C
Package:
MTC
Datasheet:
VS-300MT180C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-300MT180C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    MTC
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Technology
    Standard
  • Diode Type
    Three Phase
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.7V @ 300A
  • Current - Average Rectified (Io)
    258A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.8kV