  • VS-30CTQ100-1-M3
VS-30CTQ100-1-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-30CTQ100-1-M3
HK JDW NO:
884-VS-30CTQ100-1-M3
Package:
TO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
Datasheet:
VS-30CTQ100-1-M3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-30CTQ100-1-M3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Additional Feature
    FREE WHEELING DIODE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • JESD-30 Code
    R-PSIP-T3
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    550μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    860mV @ 15A
  • Forward Current
    30A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Application
    GENERAL PURPOSE
  • Max Reverse Voltage (DC)
    100V
  • Average Rectified Current
    15A