  • VS-45APF12L-M3
VS-45APF12L-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-45APF12L-M3
HK JDW NO:
884-VS-45APF12L-M3
Package:
TO-247-3
Datasheet:
VS-45APF12L-M3
Description:
Standard Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 1.44V @ 45A -40°C~150°C 100μA @ 1200V Tube TO-247-3 Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
VS-45APF12L-M3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    TO-247-3
  • Supplier Device Package
    TO-247AD
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.44V @ 45A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    1200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    45A