  • VS-C4PH6006LHN3
VS-C4PH6006LHN3
advertisement
Manufacturer No:
VS-C4PH6006LHN3
HK JDW NO:
884-VS-C4PH6006LHN3
Package:
TO-247-3
Datasheet:
VS-C4PH6006LHN3
Description:
Standard Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 2V @ 30A -55°C~175°C 50μA @ 600V Tube TO-247-3 Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
VS-C4PH6006LHN3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-247-3
  • Supplier Device Package
    TO-247AD
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, FRED Pt®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    2V @ 30A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    600V
  • Current - Average Rectified (Io)
    30A