  • VS-HFA25TB60S-M3
VS-HFA25TB60S-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-HFA25TB60S-M3
HK JDW NO:
884-VS-HFA25TB60S-M3
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
VS-HFA25TB60S-M3
Description:
Standard Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 2V @ 50A -55°C~150°C 20μA @ 600V TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Surface Mount
Quantity:
In Stock : 10324
Step5Bar-code shipping tag
VS-HFA25TB60S-M3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-263AB (D2PAK)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    20μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    2V @ 50A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    600V
  • Current - Average Rectified (Io)
    25A DC