  • VS-T70RIA80
VS-T70RIA80
advertisement
Manufacturer No:
VS-T70RIA80
HK JDW NO:
884-VS-T70RIA80
Package:
D-55
Datasheet:
VS-T70RIA80
Description:
SCR PHASE CONT 800V 70A D-55
Step5Bar-code shipping tag
VS-T70RIA80
    55
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Published
    2014
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    70A
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    T*RIA
  • Circuit Type
    SCR
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    800V
  • RMS Current (Irms)
    110A
  • Hold Current
    200mA
  • Trigger Device Type
    SCR
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    2.5V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    1660A 1740A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    120mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    200mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    110A