  • VS-VSKD320-12
VS-VSKD320-12
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKD320-12
HK JDW NO:
884-VS-VSKD320-12
Package:
3-MAGN-A-PAK™
Datasheet:
VS-VSKD320-12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKD320-12
  • Mount
    Chassis Mount, Panel
  • Package / Case
    3-MAGN-A-PAK™
  • Number of Pins
    3
  • Published
    2009
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    KD320
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Forward Current
    320A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    1200V
  • Peak Reverse Current
    50mA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    1.2kV
  • Diode Configuration
    1 Pair Series Connection
  • Max Forward Surge Current (Ifsm)
    10.58kA
  • Height
    52mm
  • Length
    115mm
  • Width
    50mm