  • VS-VSKDS409/150
VS-VSKDS409/150
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKDS409/150
HK JDW NO:
884-VS-VSKDS409/150
Package:
ADD-A-PAK (3)
Datasheet:
VS-VSKDS409/150
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKDS409/150
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    ADD-A-PAK (3)
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    FREE WHEELING DIODE, UL RECOGNIZED
  • Terminal Position
    UPPER
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PUFM-X3
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Number of Elements
    2
  • Element Configuration
    Common Cathode
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    6mA @ 150V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.03V @ 200A
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Application
    POWER
  • Max Reverse Voltage (DC)
    150V
  • Average Rectified Current
    100A
  • Number of Phases
    1
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    20000A