  • VSK-S5-24UA
VSK-S5-24UA
advertisement
Manufacturer No:
VSK-S5-24UA
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VSK-S5-24UA
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
VSK-S5-24UA
Description:
CONV AC/DC 5W 24V 0.23A PCB
Step5Bar-code shipping tag
VSK-S5-24UA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Weight
    0.077lb 34.93g
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Published
    2013
  • Series
    VSK-S5 (5W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.62 H 50.8mmx25.4mmx15.7mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P4
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN
  • Efficiency
    78%
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    230mA
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    5.5W
  • Current - Output 1
    230mA
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%
  • Height
    15.748mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    25.4mm