  • VSSR1601471JUF
VSSR1601471JUF
advertisement
Manufacturer No:
VSSR1601471JUF
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-VSSR1601471JUF
Package:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
VSSR1601471JUF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSSR1601471JUF
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    VSSR
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.154W 4.90mmx3.91mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Number of Elements
    15
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    15
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Height
    1.7526mm
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.76mm