  • VSSR1603390JTF
VSSR1603390JTF
advertisement
Manufacturer No:
VSSR1603390JTF
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VSSR1603390JTF
Package:
QSOP
Datasheet:
VSSR1603390JTF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSSR1603390JTF
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    QSOP
  • Number of Pins
    16
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    16
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    39Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Number of Elements
    8
  • Power Dissipation
    1W
  • Number of Resistors
    8
  • Voltage - Working
    50V