  • VUA331M1VTR1616
VUA331M1VTR1616
advertisement
Manufacturer No:
VUA331M1VTR1616
HK JDW NO:
3891-VUA331M1VTR1616
Description:
330μF Capacitor 20% 650mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 9137
Step5Bar-code shipping tag
VUA331M1VTR1616
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Ripple Current
    650mA
  • Dissipation Factor
    0.18 %
  • Height
    17mm
  • Length
    16.5mm