  • VUE22-12NO7
VUE22-12NO7
advertisement
Manufacturer No:
VUE22-12NO7
HK JDW NO:
401-VUE22-12NO7
Package:
ECO-PAC1
Datasheet:
VUE22-12NO7
Step5Bar-code shipping tag
VUE22-12NO7
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    ECO-PAC1
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2000
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    60μA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    2.01V @ 10A
  • Max Reverse Leakage Current
    60μA
  • Max Surge Current
    40A
  • Forward Voltage
    2.92V
  • Average Rectified Current
    24A
  • Number of Phases
    3
  • Peak Reverse Current
    60μA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    1.2kV
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    45A
  • Height
    9mm
  • Length
    47mm
  • Width
    30.3mm