  • VY2103M63Y5US6TV7
VY2103M63Y5US6TV7
advertisement
Manufacturer No:
VY2103M63Y5US6TV7
HK JDW NO:
886-VY2103M63Y5US6TV7
Datasheet:
VY2103M63Y5US6TV7
Purchasing and Inquiry
VY2103M63Y5US6TV7 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.630Dia 16.00mm.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -40°C if you want stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with Y5U E being the highest temperature coefficient.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
VY2103M63Y5US6TV7 Features
a size/dimension of 0.630Dia 16.00mm
with Y5U E being the highest temperature coefficient
VY2103M63Y5US6TV7 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY2103M63Y5US6TV7 applications of ceramic capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
VY2103M63Y5US6TV7
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Voltage
    300V