  • VY2470K29U2JS63V5
VY2470K29U2JS63V5
advertisement
Manufacturer No:
VY2470K29U2JS63V5
HK JDW NO:
886-VY2470K29U2JS63V5
Datasheet:
VY2470K29U2JS63V5
Description:
VY2 47pF 440VAC Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.295Dia 7.50mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
VY2470K29U2JS63V5
    10 Weeks
  • Mount
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 2200
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
    No
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm