  • W1M22R0J
W1M22R0J
advertisement
Manufacturer No:
W1M22R0J
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-W1M22R0J
Package:
Axial
Datasheet:
W1M22R0J
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 4618
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W1M22R0J
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to W1M22R0J .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    W
  • Published
    2015
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm