  • W3A43C333K4Z2A
W3A43C333K4Z2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A43C333K4Z2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-W3A43C333K4Z2A
Package:
0612
Purchasing and Inquiry
W3A43C333K4Z2A Overview
When seated, the maximum height reaches 1.35mm.In this electrical device, the rated (DC) voltage is 25V (URdc).It has a temperature coefficient of 15% ppm/°C.0612 cases contain the product.It operates at 125°C degrees Celsius at its maximal operating temperature.In this part, the terminal pitch is 0.76mm.
W3A43C333K4Z2A Features
the maximal height is 1.35mm
a rated (DC) voltage of 25V
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.76mm terminal pitch
W3A43C333K4Z2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A43C333K4Z2A applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
W3A43C333K4Z2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0612
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    0.76mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height Seated (Max)
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm