  • W3A4YC104M4Z2A
W3A4YC104M4Z2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A4YC104M4Z2A
HK JDW NO:
66-W3A4YC104M4Z2A
Package:
0612
Purchasing and Inquiry
W3A4YC104M4Z2A Overview
Sitting at 1.35mm height reaches the maximum height.(URdc) is the rated (DC) voltage of this electrical device.In terms of temperature coefficient, it is 15% ppm/°C.In a 0612 case, the product is packaged.125°C is the maximum operating temperature that can be supplied to it.It has a 0.76mm terminal pitch.
W3A4YC104M4Z2A Features
the maximal height is 1.35mm
a rated (DC) voltage of 16V
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.76mm terminal pitch
W3A4YC104M4Z2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A4YC104M4Z2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A4YC104M4Z2A
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0612
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    0.76mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height Seated (Max)
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm