  • W3F15C2238AT1F
W3F15C2238AT1F
advertisement
Manufacturer No:
W3F15C2238AT1F
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-W3F15C2238AT1F
Package:
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W3F15C2238AT1F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.6mm
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.6XH1.27 (mm)/L0.126XB0.063XH0.05 (inch)
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Voltage
    50V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    600mOhm
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness
    1.27mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
  • Number of Pins
    4
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    W3F
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    -20% +50%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    PLATED TERMINATION
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    50V