  • W54-XB2A99C10-25
W54-XB2A99C10-25
advertisement
Manufacturer No:
W54-XB2A99C10-25
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
797-W54-XB2A99C10-25
Package:
Datasheet:
W54-XB2A99C10-25
Description:
Circuit Breakers CIRCUIT BREAKER THERMAL 25 AMP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W54-XB2A99C10-25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Published
    2009
  • Series
    W54
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    25A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Actuator Type
    Push to Reset
  • Number of Poles
    1
  • Breaker Type
    Thermal
  • Height
    35mm
  • Length
    31mm
  • Width
    14.6mm