  • W631GU6KB12I
W631GU6KB12I
advertisement
Manufacturer No:
W631GU6KB12I
HK JDW NO:
888-W631GU6KB12I
Package:
96-TFBGA
Datasheet:
W631GU6KB12I
Description:
1.35V V 96 Pin Memory IC 13mm mm
Step5Bar-code shipping tag
W631GU6KB12I
  • Technology
    SDRAM - DDR3L
  • Voltage - Supply
    1.283V~1.45V
  • Supply Voltage
    1.35V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Pin Count
    96
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B96
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.45V
  • Power Supplies
    1.35V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.283V
  • Memory Size
    1Gb 64M x 16
  • Clock Frequency
    800MHz
  • Supply Current-Max
    0.4mA
  • Organization
    64MX16
  • Memory Width
    16
  • Standby Current-Max
    0.014A
  • Memory Density
    1073741824 bit
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    9mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    96-TFBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~95°C TC