  • W632GG6KB-15
W632GG6KB-15
advertisement
Manufacturer No:
W632GG6KB-15
HK JDW NO:
888-W632GG6KB-15
Package:
96-TFBGA
Datasheet:
W632GG6KB-15
Description:
Surface Mount 96 Pin Memory IC 2 Gb kb 13mm mm 235mA mA
Quantity:
In Stock : 8846
Step5Bar-code shipping tag
W632GG6KB-15
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    96-TFBGA
  • Number of Pins
    96
  • Operating Temperature
    0°C~95°C TC
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2016
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    96
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    AUTO/SELF REFRESH
  • HTS Code
  • Technology
    SDRAM - DDR3
  • Voltage - Supply
    1.425V~1.575V
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.575V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.425V
  • Memory Size
    2Gb 128M x 16
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    235mA
  • Clock Frequency
    667MHz
  • Organization
    128MX16
  • Memory Width
    16
  • Address Bus Width
    17b
  • Density
    2 Gb
  • Standby Current-Max
    0.065A
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm