  • W7882-10PG-P-300
W7882-10PG-P-300
advertisement
Manufacturer No:
W7882-10PG-P-300
Manufacturer:
Conxall/Switchcraft
HK JDW NO:
787-W7882-10PG-P-300
Package:
Datasheet:
Description:
Receptacle, Male Pins Thermoplastic Panel Mount 10 Positions Solder Cup Gold Bulk Keyed Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
W7882-10PG-P-300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Bulkhead - Front Side Nut
  • Shell Material
    Thermoplastic
  • Insert Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Mini-Con-X® Insta-Click™
  • Feature
    UV Resistant
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    10
  • Color
    Black
  • Applications
    Lighting
  • Voltage - Rated
    300VAC/DC
  • Fastening Type
    Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    3A