  • WCR1206-36KFI
WCR1206-36KFI
advertisement
Manufacturer No:
WCR1206-36KFI
HK JDW NO:
14302-WCR1206-36KFI
Package:
Datasheet:
WCR1206-36KFI
Step5Bar-code shipping tag
WCR1206-36KFI
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    36kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm