  • WHS3-47RJA1
WHS3-47RJA1
advertisement
Manufacturer No:
WHS3-47RJA1
HK JDW NO:
850-WHS3-47RJA1
Datasheet:
WHS3-47RJA1
Description:
47Ohms, 3W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 13459
Step5Bar-code shipping tag
WHS3-47RJA1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.571L 5.20mmx14.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    47Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    3W
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Length
    14.5mm