  • WI-M-16-10-0
WI-M-16-10-0
advertisement
Manufacturer No:
WI-M-16-10-0
Manufacturer:
Mueller Electric Co
HK JDW NO:
531-WI-M-16-10-0
Package:
Datasheet:
WI-M-16-10-0
Description:
Quantity:
In Stock : 6656
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WI-M-16-10-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Conductor Material
    Copper
  • Jacket (Insulation) Material
    Silicone
  • Operating Temperature
    200°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Test Lead
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    266/0.0031
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.126 (3.20mm)