  • WKP332MCPEJXKR
WKP332MCPEJXKR
advertisement
Manufacturer No:
WKP332MCPEJXKR
HK JDW NO:
886-WKP332MCPEJXKR
Datasheet:
WKP332MCPEJXKR
Description:
WKP 3300pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.591Dia 15.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WKP332MCPEJXKR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    3300pF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Dielectric
    K4000
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm