  • WKP471MCPED0KR
WKP471MCPED0KR
advertisement
Manufacturer No:
WKP471MCPED0KR
HK JDW NO:
886-WKP471MCPED0KR
Datasheet:
WKP471MCPED0KR
Description:
WKP 470pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WKP471MCPED0KR
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    470pF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm