  • WLNJ-30TS-N
WLNJ-30TS-N
advertisement
Manufacturer No:
WLNJ-30TS-N
HK JDW NO:
607-WLNJ-30TS-N
Package:
Datasheet:
WLNJ-30TS-N
Description:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLNJ-30TS-N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    WL-N
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC 6A DC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Spring, Coil
  • Circuit
    SPDT (DB/DM)
  • Switch Function
    On-Mom
  • Electrical Life
    750,000 Cycles
  • Mechanical Life
    15,000,000 Cycles
  • Operating Force
    150gf
  • Pretravel
    0.787 (20.0mm)