  • WLT150-1003
WLT150-1003
advertisement
Manufacturer No:
WLT150-1003
Manufacturer:
EOS Power
HK JDW NO:
266-WLT150-1003
Package:
Datasheet:
WLT150-1003
Description:
Quantity:
In Stock : 3214
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLT150-1003
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    WLT150 (150W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.32 H 101.6mmx50.8mmx33.6mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W 150W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, NEMKO, UL
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    4.17A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 120V~390VDC