  • WLT60-3002
WLT60-3002
advertisement
Manufacturer No:
WLT60-3002
Manufacturer:
EOS Power
HK JDW NO:
266-WLT60-3002
Package:
Datasheet:
WLT60-3002
Description:
Quantity:
In Stock : 10121
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLT60-3002
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    WLT60 (60W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.20 H 101.6mmx50.8mmx30.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    12
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    86W
  • Additional Feature
    IT HAS ALSO OUTPUT VOLTAGES,12.5,12.8
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X12
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE, cUL, Nemko, UL
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Output Voltage
    5.2V
  • Voltage - Output 1
    5.2V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    8A 2.5A 500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    14.6V
  • Total Power Output-Max
    41.6W