  • WP9-P010VA1-R500
WP9-P010VA1-R500
advertisement
Manufacturer No:
WP9-P010VA1-R500
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-WP9-P010VA1-R500
Package:
Datasheet:
Description:
Plug, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.016 0.40mm Surface Mount 10 Positions WP9 Gold
Quantity:
In Stock : 8831
Step5Bar-code shipping tag
WP9-P010VA1-R500
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    10
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.016 0.40mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    3.94μin 0.10μm
  • Height Above Board
    0.026 0.65mm
  • Stack Height (Mating)
    0.8mm