  • WQCF2012Z0M371PB
WQCF2012Z0M371PB
advertisement
Manufacturer No:
WQCF2012Z0M371PB
HK JDW NO:
883-WQCF2012Z0M371PB
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
COMMON MODE CHOKE 370 OHM 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WQCF2012Z0M371PB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Mfr
    Walsin Technology Corporation
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    WQCF2012
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    450mOhm
  • Current Rating (Max)
    280mA
  • Impedance @ Frequency
    370 Ohms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    50V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.055" (1.40mm)