  • WR-50PB-VF60-N1
WR-50PB-VF60-N1
advertisement
Manufacturer No:
WR-50PB-VF60-N1
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-WR-50PB-VF60-N1
Package:
Datasheet:
WR-50PB-VF60-N1
Description:
Plug, Outer Shroud Contacts Strip 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 50 Positions WR Gold
Quantity:
In Stock : 3038
Step5Bar-code shipping tag
WR-50PB-VF60-N1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Strip
  • Series
    WR
  • Published
    2004
  • Feature
    Board Guide
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    50
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Orientation
    Straight
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    3.94μin 0.10μm
  • Height Above Board
    0.197 5.00mm
  • Stack Height (Mating)
    6mm 6.5mm 9mm